Політика

Як отримати витяг із земельного кадастру?

З 1 січня 2012 року набуває чинності Закон «Про Державний земельний кадастр». Досі, щоб отримати якусь довідку про свою земельну ділянку, людина мала пройти пекло бюрократичної системи. Приміром, однією з основних форм надання інформації про земельну ділянку є витяг з Державного земельного кадастру. З набуттям законом чинності його видаватимуть територіальні органи Держземагентства. Він може знадобитися, якщо вам потрібно, наприклад, довести потенційному покупцю ділянки своє право власності на неї. Витяг може затребувати й нотаріус – при оформленні купівлі-продажу ділянки. Тож «Вісті Київщини» вирішили з’ясувати, яку саме інформацію міститиме цей документ і який порядок його отримання.

Яку інформацію міститиме витяг
Законом «Про Державний земельний кадастр» визначено, що витяг з Державного  земельного кадастру про земельну ділянку містить усі відомості про неї, внесені до Поземельної книги: дані про земельну ділянку, обмеження на її використання, суб’єктів прав на земельну ділянку та правовстановлюючі документи, дані про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, її цільове призначення, склад земельних угідь.

Хто, де, коли зможе отримати витяг
Витяг із кадастру може отримати власник земельної ділянки. Або якщо документ потрібен для купівлі-продажу чи оформлення спадщини, його зможе отримувати нотаріус. Зробити це можна буде в будь-якому територіальному органі Держземагентства – незалежно від того, чи прописана ця ділянка в цьому районі або місті. Важливо: витяг видаватиметься заявнику в день надходження заяви.
Потрібну інформацію з Державного земельного кадастру можна буде отримати також у формі довідок, що містять узагальнену інформацію про землі, або викопіювань з кадастрової карти (плану). Відповідно до закону такі документи повинні будуть надаватися протягом 10 днів. Окрім власника ділянки, інформацію з Державного земельного кадастру зможуть отримувати спадкоємці, а також особи, в інтересах яких установлено обмеження, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, та особи, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою та оцінки земель.

Скільки коштуватиме витяг
Розмір плати за надання інформації Державного земельного кадастру визначено постановою Кабміну за № 835 від 1 серпня 2011 р. Зокрема, за витяг з Поземельної книги треба буде заплатити 71 грн; за відомості з документації із землеустрою, що включена до Державного фонду документації із земле-устрою, у паперовому вигляді – від 59 до 107 грн (залежно від формату аркуша) та 20 грн – за документ в електронному вигляді.
Видача відомостей про межі земельної ділянки (виписка даних на один межовий знак) коштуватиме 20 грн; витяг з документації із землеустрою про вартість сільськогосподарських угідь – 288 грн. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки: для суб’єктів господарювання – 70 грн; для громадян – 32 грн. Видача довідки про кількісні характеристики земельної ділянки, розподілення земель між власниками і користувачами – 21 грн. Видача довідки про 1 кв. метр земельної ділянки та 1 гектар сільськогосподарських угідь, на які не оформлено право власності або користування, – 30 грн.
Наприклад, людина хоче отримати витяг з Поземельної книги, щоб надати інформацію про основні характеристики своєї земельної ділянки потенційному покупцю. З січня 2012 року механізм матиме такий вигляд: вона йде до територіального відділу Держземагентства, до державного кадастрового реєстратора, пише заяву про надання їй витягу з Поземельної книги, сплачує за надання адміністративних послуг на суму 71 грн, квитанцію щодо оплати послуги до державного кадастрового реєстратора та в той же день отримує витяг.

Які документи потрібні для отримання інформації
Для отримання відомостей з Державного земельного кадастру (ДЗК) державному кадастровому реєстратору треба буде надати заяву, квитанцію про оплату послуг за надання витягу з ДЗК, за потреби – документ, який підтверджує повноваження діяти від імені заявника. Заяву з документами можна буде подати особисто або ж надіслати поштою – цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення.  
Потрібний витяг з ДЗК або вмотивовану відмову у його наданні державний кадастровий реєстратор повинен видати не пізніше ніж за 10 робочих днів. В іншому випадку він нестиме адміністративну відповідальність за порушення термінів – штраф у розмірі від 340 до 850 гривень.
Відмовити у наданні відомостей з Державного земельного кадастру зможуть, якщо в ньому відсутні запитувані відомості; із заявою звернулася неналежна особа; документи подані не в повному обсязі та/або не відповідають вимогам, установленим законом.
Форми витягу, довідки з Державного земельного кадастру, повідомлення про відмову у наданні відомостей, а також порядок обліку заяв і запитів про отримання відомостей Державного земельного кадастру поки ще не визначено. Їх буде встановлено Порядком ведення Державного земельного кадастру, який, у свою чергу, визначить до кінця 2011 року окрема урядова постанова.

Яндекс.Метрика
.Metrika counter -->